شهردار شیروان:
توسعه شیروان بر‌اساس سند توسعه ‌پیش می‌رود

شهردار شیروان با اشاره به رویکرد شهرداری برای اجرای طرح‌ها بر‌اساس یک برنامه‌ریزی مدون گفت: توسعه شیروان ‌بر‌اساس سند توسعه شهر پیش می‌رود.

خبرگزاری فارس: توسعه شیروان بر‌اساس سند توسعه ‌پیش می‌رود

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، جعفر بورنگ بعد از ظهر امروز در نشست شهردار و اعضای شورای اسلامی شیروان با بازرس کل خراسان شمالی اظهار کرد: پروژه‌های عمرانی در شیروان نبایستی به صورت سلیقه‌ای کار شود و به همین خاطر ما سعی می‌کنیم تا از طریق اسناد توسعه شهر کارهای عمران و آبادانی شیروان را جلو ببریم.

وی با اشاره به اینکه حدود 32 هزار ملک اعم از تجاری، مسکونی و غیره در شیروان طبق ممیزیی‌هایی ‌که انجام شده وجود دارد، افزود: 52 ماه در شهرداری طبس به عنوان شهردار فعالیت داشته‌ام و معتقدم اکثر شهرداری‌های کشور مشکلاتی در اجرای ضوابط و مقررات دارند که بخشی از این برمی‌گردد به اینکه مدیریت واحد شهری نداریم.

بورنگ یکی از آسیب‌های جدی در شهر شیروان را بی‌برنامگی شرکت‌های خدمات‌رسان در تخریب معابر این شهر برشمرد و افزود: اینکه شرکت‌های خدمات‌رسان برای اجرای طرح‌ها اقدام به آسفالت شکافی می‌کنند، علاوه بر اینکه این موضوع تضییع بیت‌المال محسوب می‌شود، از حیث مدیریت افکار عمومی هم اصلا زیبنده نیست و ما آرزو داریم این مشکلات حل شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه خدمات و اقدامات خوبی در شهر شیروان طی سنوات گذشته انجام شده است تصریح کرد: البته بایستی این فعالیت‌ها و اقدامات با جدیت بیشتری دنبال شود.

شهردار شیروان از شهر به عنوان یک موجودی زنده یاد کرد و گفت: به همین خاطر می‌بایست به تمام اجزا اعم از عمران، فرهنگ توجه شود.

وی حرکت بر مدار قانون را هم  در سیستم شهرداری شیروان یک اصل خواند و اضافه کرد: به طور قطع در این راستا با کسی تعارف نداریم.

شهردار شیروان به برنامه‌های عمرانی شهرداری طی امسال و سال آینده اشاره کرد و بیان داشت: در برنامه سال آینده پیش بینی کردیم تا کمربندی شهر شیروان را اجرایی کنیم.

وی پرهیز از اجرای سلیقه‌ای پروژه‌های عمرانی در شیروان را ضروری خواند و اظهار کرد: نبایستی به صورت سلیقه‌ای در این زمینه کار شود بلکه ما سعی می‌کنیم تا از طریق اسناد توسعه شهر کارهای عمران و آبادانی شیروان را جلو ببریم.

بورنگ  با اشاره به اینکه چندین پروژه توسط شهرداری شیروان به صورت پیمانکاری در حال انجام است، پروژه آماده سازی وحدت، واحد مسکونی بسیجیان و کتابخانه عمومی را از جمله این پروژه‌ها برشمرد.

به گفته وی یک میلیارد و 570 میلیون تومان برای اجرای چهار پروژه سفر رهبری در شیروان به طور 100 درصد تخصیص یافته که مناقصه آن انجام و پیمانکاران آن هم مشخص شده‌اند.

شهردار شیروان این طرح‌ها را پل شهید بهشتی، پارک آبی، پارک خطی با 9 هکتار، دفع آب‌های سطحی عنوان کرد و گفت: پروژه آب‌های سطحی به میزان 700 متر انجام می‌شود و افزون بر این گلزار شهدای گمنام را در شیرکوه در دستور کار داریم.

وی به ظرفیت‌ها و امکانات شهرداری شیروان هم اشاره کرد و افزود: تولیدات بتنی شهرداری را با 120 تن ظرفیت، کارخانه آسفالت با 120 تن ظرفیت، کارخانه شن و ماسه شیروان، کارخانه تولید قطعات بتنی و تأسیسات گلخانه را در این شهرداریم.

بورنگ همچنین حرکت برای کسب درآمد های پایدار در شهرداری را از برنامه‌های خود اعلام کرد.

عضو شورای اسلامی شیروان هم با قدردانی از رویکرد بازرسی که رویکرد پیشگیری و آموزش را در مأموریت خود در پیش گرفته است گفت: به طور حتم این ابتکار خوبی است و شایسته است تداوم داشته باشد.

اسماعیل حسین‌پور آموزش‌های نیروها در شهرداری را مهم برشمرد و یاد آور شد: نباید این موضوع از سوی شهرداری مغفول بماند.