با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفت
افتتاح طرح مرغداری گوشتی با ظرفیت 20 هزار قطعه در کهگیلویه

طرح مرغداری گوشتی با ظرفیت 20 هزار قطعه در دوره و تولید سالانه 180 تن گوشت سفید در روستای دره‌لبک از توابع بخش مرکزی کهگیلویه به بهره‌برداری رسید.

خبرگزاری فارس: افتتاح طرح مرغداری گوشتی با ظرفیت 20 هزار قطعه در کهگیلویه

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه،عصر امروز با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار کهگیلویه و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی طرح مرغداری گوشتی در روستای دره لبک از توتبع بخش مرکزی کهگیلویه افتتاح شد.

محمد رازی‌پور در حاشیه افتتاح این طرح در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه مرغداری گوشتی را از پروژه‌های مهم حوزه جهاد کشاورزی کهگیلویه عنوان و تصریح کرد: طرح مرغداری در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع در روستای دره‌لبک واقع شده است.

رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه با اشاره به بهره‌بری دو خانوار از اجرای این طرح افزود: تولید گوشت سفید و اشتغالزایی از اهداف راه‌اندازی این طرح است.

رازی‌پور میزان تسهیلات راه‌اندازی طرح مرغداری گوشتی در این منطقه را چهار میلیارد و 620 میلیون ریال خواند و ابراز داشت: این طرح در سال 91 به مرحله اجرا در آمده و هم‌اکنون در دهه فجر به بهرهبرداری رسید.

این مسئول خاطرنشان کرد: این مرغداری با ظرفیت 20 هزار قطعه در دوره زمینه اشتغال شش نفر را فراهم کرده است.

رازی‌پور محل تأمین اعتبار طرح مذکور را از منابع طرح توسعه بخش کشاورزی عنوان و تصریح کرد: ظرفیت تولید سالانه این مرغداری 180 تن خواهد بود.

مدیر جهاد کشاورزی کهگیلویه از افتتاح یک واحد مرغداری گوشتی در روستای چهارمه در دهه فجر خبر داد و گفت: این مرغداری با اشتغالزایی شش نفر و اعتبار سه هزار میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

رازی‌پور مرغداری گوشتی واقع در روستای دلی‌پیر محمود از توابع بخش مرکزی کهگیلویه را از دیگر پروژه‌های حوزه جهاد کشاورزی شهرستان در دهه فجر برشمرد و افزود: این پروژه شش نفر اشتغالزایی دارد.

به گفته رازی پور گاو شیری نیمه صنعتی در کوشک برآفتاب با اعتبار 700 میلیون ریال و اشتغالزایی دو نفر نیز در دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.