مدیرکل ستاد بحران و حوادث غیرمترقبه لرستان خبر داد
احتمال قطعی گاز در لرستان

مدیرکل ستاد بحران و حوادث غیرمترقبه لرستان گفت: به علت بارش سنگین برف و برودت هوا احتمال قطعی گاز در 48 ساعته لرستان وجود دارد.

خبرگزاری فارس: احتمال قطعی گاز در لرستان

به گزارش خبر گزاری فارس از خرم‌آباد، رضا آریایی عصر امروز در نشست اضطراری مدیریت بحران که در معاونت عمرانی استانداری این استان با حضور فرمانداران و مسئولان این استان برگزار شد، اظهار داشت: به علت بارش سنگین برف و کاهش دما در چند روز گذشته این استان  و افت فشار گاز احتمال قطع شدن گاز در شهرستان‌ها و مرکز لرستان طی 48 ساعت آینده وجود دارد.

وی با تاکید بر وضعیت بحرانی استان گفت: با گذشت 13 سال خشکسالی در لرستان به لطف خداوند در چند روز گذشته با بارش باران و برف مواجه شده‌ایم.

آریایی یاد‌آور شد: با توجه به اینکه وضعیت استان از لحاظ بارندگی مطلوب است، اما این امر موجب کاهش دما و بالا رفتن تساعدی مصرف گاز و برق در سطح کشور و به تبع استان شده است.

مدیرکل ستاد بحران و حوادث غیرمترقبه لرستان گفت: برای پشت سر گذاشتن این بحران تمام مشترکین خانگی و صنعتی باید مصرف خود را به حداقل برسانند، تا با مشکل مواجه نشویم.

این مسئول خاطرنشان کرد: مردم باید در صورت امکان از سوخت جایگزین استفاده کنند، زیرا احتمال قطعی گاز در استان زیاد است.

وی افزود: در حال حاضر مصرف گاز در استان معادل 5/8 میلیون متر مکعب در روز است که باید برای زیاد نشدن این مقدار تلاش بیشتری کنیم.